Megvetted a szoftvert. Lelkesen elindítottátok. Aztán néhány hónap múlva a csapat csak részlegesen vagy egyáltalán nem használja, visszanyúlnak a megszokott Excel-hez, a post-it-okhoz és a saját e-mail-fiókokhoz.
Te meg fizeted tovább a havidíjat, néhányszor még próbálkozol, aztán elengeded.
Ha ismerős ez a kép, jó helyen jársz. Ez a cikk nem arról szól, hogy melyik CRM-szoftvert vedd meg. Arról szól, ami a CRM bevezetés előtt kell, hogy megtörténjen, és amit szinte mindenki alábecsül. Ha ezt az egy lépést kihagyod, szinte biztosan nem tudjátok a bevezetendő szoftverben rejlő potenciált kihasználni.
Ebből a cikkből megtudod:
- mi az a három ok, amiért a legtöbb CRM bevezetés elhal,
- mit kell rendbe tenni, mielőtt bármelyik szoftvert is megvennéd,
- és hogyan kezdj bele úgy, hogy a csapat tényleg és jól használja majd a szoftvert.

